PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bendeki bu hastalık nedir acabaa ?

akıllıdeki
01-07-2013, 04:43 AM
Herkese meraba, yeni kayıt oldum o yüzden diyorum :D nickide yanlış yazmışım azer bülbül dinlerken yazdım herşeyi zaten kafamı kalmış bende nick akıllıdeli olacaktı :cool: yaşım 18 bundan 3-4 sene önce hiç birşeyim yoktu hatta çok girişken sosyal ne bilim çok öncü bi insandım sonra madde kullanmaya başladım 15 yaşımda başladım bir fiil aklınıza ne geliyorsa takıldım. ot yavaş yavaş paranoya yapmaya başladı ama genede içmeye devam ettim inanmazsınız günde haddinden fazla 100 grama yakın içiyordum tek değil tabi. 5-6 ay önce bıraktım o yüzden ve yavaş yavaş toparladım kendimi çok kötü düşüncelere dalıyordum içince. şizofren gibi değilde bu benim hakkımda konuşuyor falan fistan gibisinden, susuyordum fazla konuşmuyordum bide vs. ama bırakınca toparladım 5-6 ay içerisinde kendimi. Şuan durum tekrar başa sarıyor gibi hakkımda konuşuyorlar gibi filan değilde mutsuz,huzursuz,yalnız hissediyorum kendimi halbükü çevremde bir sürü insan var yani gidip takılabileceğim yerlerde çok olduğu halde kimseyle görüşesimde gelmiyor sadece çocukluk arkadaşlarımla görüşüyorum ara sıra bana koyan yalnızlık değil zaten kimseye güvenim filan yokta.panik atak filan değilim, sosyal fobilide değilim utangaçlık filan yok öyle konuşkan bir insanım ikna kabiliyetimde yüksektir yolda yürürken takip edilme filan türlü şeylerde yok. 1.5 hafta öncesi çenem susmazdı milletin yanında, mutsuz,huzursuz filan hissetmiyordum kendimi dışardan eve gelmeyen ben şimdi evden çıkasım gelmiyor dediğim gibi 1.5 hafta içinde ne olduysa birden takıntılar anksiyete filan başladı galiba ne olabilir bu anlattığım hastalık :confused:

Delirium
01-07-2013, 10:42 AM
Merhaba,
Bence hastalık gibi bir durumun yok, sadece zaman zaman içimizden bir şey yapmak gelmez. Tam olarak ne istediğimizi bilemediğimiz dönemlerde hem çoğu şeyden uzak durmak hem de yalnız hissetmemek sıkılmamak isteyebiliyoruz. Zor veya sorunlu geçmiş bir dönemden sonra, uzun süre stres altında kaldığımızda da benzeri şeyler hissederiz.
Arakadaşlar dışarı çağırırı tamam deriz ama son bir saat kala kesinlikle dışarı çıkmak istemediğimize karar veririrz, bu bende çok oluyordu mesela. Ama adımımı dışarı attıktan sonra da iyi ki evde kalmamışım diyordum.