PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hayatı hep kendime göre mi yorumladım?

ozkan.akyurek
12-06-2013, 12:36 PM
arkadaşlar hemen konuyu özetle açıklıyorum
zor durumdayım ben 19 yaşında bir erkeğim ve 5. sınıfa giderken daha önce hiç olmayan bir durum/korku yaşadım ve bu durum/korku şöyleydi : "Yabancılaşma ile birlikte gelen korku" , "Benim burda ne işim var" , "ve bunlarla birlikte gelen o korku..." aklım yerinde ama bu hisleri yaşadım ve sadece bende oluyo sanıyodum psikolojik bişey olduğu aklıma bile gelmemişti o yaşta.Ve 5. sınıftan (5.sınıfta hangi dönem başladığını hatırlamıyorum) 6. sınıfın ilk dönemine kadar bu korkuyu ve durumu yaşadım ve bundan dolayı hep "başım dönüyo" deyip annemi çağırtıp eve geliyodum.Daha sonra 6.sınıfın 2.döneminin ilk gününde bunu yine yaşadım ama dayandım hiç o dönem annemi çağırtıp eve gitmedim dehşet zorluklar yaşasamda..Ve bu zamana kadar bu durumu kafaya takmıyodum ama başka psikolojik rahatsızlıklarım çıktı ve son 2-3 senedir sanırım bilinçaltımda kalan ve bastırdığım korkular/duygular rüyamda kendini hissettiriyodu ve rüyamda çok sıkıntılı durumlar yaşıyodum (rüyam korkulcak şey olsa da olmasa da...). Şimdi arkadaşlar içimde yaşama isteği yok yani yaşayıp yaşamadığımı bilmiyorum, iradem doğrultusunda yaşıyorum duygusal olarak değil.Bunun sebebini bilmiyorum, ve irademi kullanarak yaşamak istediğimi söylüyorum kendime mutlu olayım diyorum ama bilinçaltım doğal olarak eski mutlulukları getiriyo gözümün önüne ve doğal olarak o zaman ki mutluluklar varken de bu sıkıntılarım vardı; yani mutluluğu o acılarla kabullenmiş bilinçaltım ve mutluluk yaşıycaksam o sıkıntılarıda yaşıycam gibime geliyo ve bilinçaltım sürekli diyor "bu yaşadıklarımı ben mi uydurdum, kafam da mı yaşıyorum" gibi sözler, "yani tüm duygularımı oluşturan şeyler yalan gibi korku geliyo" , "eskiden aileme hissettiğim sıcaklık/sevgi yi hissedersem bu korkuları yaşıycakmışım gibi hissediyorum ve bu umutsuzluk var".. arkadaşlar lütfen yardım edin durumum sanırım : derealizasyon,depersonalizasyon ve anksiyete gibi geliyo lütfen yardım edin...

ayrıca arkadaşlar 2-3 sene içinde rüyada yaşadığım korkular, hiç yaşamamam gereken korkular sanmıştım ve dayanıcağım son korkular olarak geliyodu rüyada ve rüya deyip geçiştiriyodum ama şimdi o korkuları yaşıyorum ve "acaba diğer korkularım da yalanmıydı" gibi düşüncelerle kendi hayatıma yabancılaşıyorum.. nasıl yaşamam gerektiğini bilmiyorum....

ve hayatımı ona göre şekillendirdiğim, kaçtığım korkuları yaşadığım için duygusal olarak "ölümden niye korkıyım" diyor duygularım...ve bunları hissettiğim için de gerçek gibi geliyor arkadaşlar, ama irademle kendimi tutuyorum

pinokyoo
12-06-2013, 01:51 PM
İnsan olmk o kadar garip ki bu korkularinin temelini kendince bulmusun ve cok dusunuyorsun ve sorguluyorsun sanki. Ve bazi durumlari bazi sebeplere baglayarak yasiyorsun . Bu korku hali gunun hangi zamanlarinda oluyor surekli mi

ozkan.akyurek
12-06-2013, 01:53 PM
İnsan olmk o kadar garip ki bu korkularinin temelini kendince bulmusun ve cok dusunuyorsun ve sorguluyorsun sanki. Ve bazi durumlari bazi sebeplere baglayarak yasiyorsun . Bu korku hali gunun hangi zamanlarinda oluyor surekli mi

eskiden kaçtığım bastırdığım korkuları şimdi yaşıyorum bundan kurtulmak istiyorum

pinokyoo
12-06-2013, 02:04 PM
Aslinda surekli o korkularim gelicek mi diye dusundugun icin surekli bu korkulari yasiyorsun . Bunun icin bi tedavi gordun mu yada bi doktora gittin mi

ozkan.akyurek
12-06-2013, 02:22 PM
Aslinda surekli o korkularim gelicek mi diye dusundugun icin surekli bu korkulari yasiyorsun . Bunun icin bi tedavi gordun mu yada bi doktora gittin mi

doktora gittim ve yarın tekrar gidicem abimde depersonalizasyon ve derealizasyon var ve sanıyorum bende de ondan var, yaşadığımı anlamıyorum, yani yaşamla kendimi bağdaşlaştıramıyorum hem ben ilk bunu 5. sınıfa giderken yaşadım sanırım tedavi olmadığım için şimdi de bu sorunları yaşıyorum

pinokyoo
12-06-2013, 02:44 PM
Madem oyle oldugunu dusunuyirsun doktorda bi teshis koysun bi guzel arastir ve yenmk icin bi cozum uret daha hayatin basindasin ve bi omur boyle gecmez bi yerden baslaman gerek

ozkan.akyurek
12-06-2013, 02:46 PM
Madem oyle oldugunu dusunuyirsun doktorda bi teshis koysun bi guzel arastir ve yenmk icin bi cozum uret daha hayatin basindasin ve bi omur boyle gecmez bi yerden baslaman gerek

yarın doktora gidince herşeyi anlatçam inşallah

pinokyoo
12-06-2013, 02:50 PM
Tabi hatta tatmin olmazsan bi iki doktora daha git ve bi yol ciz Allah bahtini acik etsin umarim kurtulursun burdaki herkes kurtulur umarim

ozkan.akyurek
12-06-2013, 03:01 PM
Tabi hatta tatmin olmazsan bi iki doktora daha git ve bi yol ciz Allah bahtini acik etsin umarim kurtulursun burdaki herkes kurtulur umarim

amin sağolasın, yarın gideceğim doktor geçen gittiğim doktordan farklı ve erkek, bi aksilik olmassa gidicem inşallah

pinokyoo
12-06-2013, 04:39 PM
Haberlerini bekliyoruz unutma