PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ölmek istemek

çıkmaz
24-05-2013, 11:44 AM
çok çıkmazdayım.kendimi işe yaramaz,beceriksiz,aşağılık sona gelmiş hissediyorum.inancım gereği intihar etmeyi düşünmüyorum.ama kontrolümü kaybedip bigün yapacakmışım gibi geliyor.çok korkuyorum öbür tarafta neler çekecem kimbilir.ben eşimi aldattım aşık oldum.birkaçay süren mutluluk yaşadım ama bu mutluluğun bedelini ağır ödüyorum.artık hiç birşey istemiyorum.yiyip içmek dünya zevkleri herşey gözümde sıfır.değersiz şerefsiz namussuz aptal asalak biriyim ben.aldatmış bir kadın olarak yaşamak istemiyorum.hayattan hiçbir beklentim yok artık.zaten benim gibi bu hatayı yapmış birinin bişey istemeye de hakkı yok.çoook pişmanım ama pişmanlık yaşananları silmiyor.hergün bu sırla yaşamak beni bitirdi tüketti.daha nekadar dayanıcam ölüp kurtulamıyorum da.uyuyup hiç uyanmamak istiyorum.benim eşim mükemmel bir insan çok sadık önünden kız geçse bakmaz.yardımsever fedakar yeri gelir eliyle besler.ben böyle mükemmel bir insana bunu yapmayı hazmedemiyorum.şeytana uymak değil şeytanın kendisi bendim.kendimden nefret ediyorum.kendimle yaşamak istemiyorum.psikolojik sorunlarım da çok.evimin işlerini yapamıyorum. eşim ütüsünü bile kendi yapıyo yemek yapamıyorum eşim yapıyo yeri geliyo.ağır depresyondayım elimi kaldırasım yok.işe gidiyorum çok zorlanıyorum.para kazanmasam zaten bişiy becerdiğim yok yakınlarıma yük olmamak için çalışmam lazım.ben ne yapmalıyım bilemiyorum.çıkmazdayıııım.intihar eden ebediyen cehennemlikmi olur.allah affetmez mi.allaha şirk koşmak mı olur kendi canına kıymak

deep-emotıon
24-05-2013, 02:44 PM
böyle düşünme gerçekten intihar çook günahtır olumlu yapıcı olmaya çalış lütfen

yorum
24-05-2013, 04:19 PM
Aldatman bir yana, şuan bile hayatı mahvediyorsun adamın.Bari pişman olmuşsan adamın elbisesini üstüle ne bilim kadınlık vazifeni biraz olsun tam olarak yapmaya çalışsan? kendini yiyip bitirmekle eline bir şey geçmeyecek en azından hayatı daha fazla çekilmez kılma kendine de eşine de...Yada anlat için rahat etsin ne olacaksa olsun.çünkü söylememek bir nevi çıkarcılıktır.
Ama söyledikten sonra da bir şeyler eskisi gibi olur mu sanmıyorum. Tam olarak aldatmanızı gerektirecek sebeb neydi? bir anlık heyecan mı? neydi.

Didostick
24-05-2013, 09:16 PM
bence duygularının sesini dinle
bu hayata bir kez geliyorsun
eğer sonuçlarına katlanabilmeyi göze alıyorsan istediğin her şeyi yapabilirsin
bir ömür sevmediğin bir insanla geçmez sadece saygı duymakla olucak işler değil bence bunlar.

SonsuzLuk
24-05-2013, 09:27 PM
Ölmek çözüm değil. eşini aldatmisin demekki sevmiyordunki aldattin baska birine aşk oldun. aldattigini eşine söylemelisin. onun bunu bilmeye hakkı var . ozaman belki seninde vicdanın biraz rahatlar..

Kimene
25-05-2013, 03:19 AM
Bu gidisle $eytan dile gelip;yeter artik yaptiginiz tum yanlislari bana fatura etmeyin diye isyan edicek :D
Bu hikayede garip gelen: Intihari dusundurucek kadar duyulan bir pismanligin, bir kac aylik mutluk seklinde adlandirilmasi..
Bence $eytan masum.Hadi ilkinde o kandirdida, aylar boyumu kandirdi be arkadasim:)
Neyse mevzuyu dagitmayim...Intihar gunah, pisman olmusun buda bir erdem gibi teselli cumleleri ile bitireyim konuyu:)

mevsimsel
25-05-2013, 03:43 AM
uuuuvvv aldatmış bir kadın eşine bunu anlatacak aslaaaa!!!çok tehlikeli...arkadaşlar pişman insan hep kendisini suçlar zaten eşinin bu davranışa sebep olan davranışları olabilir.Ha asla hiç ama hiç bir hata aldatılmayı hak etmez,kapatmaz bunu demek istemiyorum ancak sonuca birlikte gidilmiş olabilir.ikincisi sevseydin aldatmazdın fikri doğrudur ancak sevmeseydi de bu kadar pişman olmazdı.Psikolojik sorunlarım var diyor zaten duyguları karışmış,doğru anlamlandıramamış olabilir.öyle ya da böyle aldatmak kesinlikle çok büyük bir suç ancak olmuşla ölmüşe çare yok hepimiz biliriz.
sevgili çıkmaz zaten ne denli büyük bir hata yaptığının farkındasın ancak gerçekten eşinle bu evliliğe devam etmek istiyorsan ki inançlı bir insansın sana MEVLANA'NIN MESNEVİ'sinden kendimce içinirahatlatacak bir hikaye anlatıcam .
Evli bir kadın eşini aldatır,kocası işe gidince sevgilisini eve alır ve birlikte olurlar sonra adam kadının kocası işten gelmeden çıkıp gider.Allah bekler belki kulum pişman olur tövbe eder diye ki o bağışlayandır.Ancak kadın aynı davranışta bulunmaya devam eder.Kadının her yakalanmayışı ve bunu yapabilmesi aslında yaratıcının ona verdiği bir şanstır.Ancak kadın pişman da olmaz tövbe de etmez,aynı şekilde davranmaya devam eder.Sonunda kocası işten pat diye gelir ve olanları öğrenir.Sonu çok önemli değil bu hikayenin ancak sen pişman olmuşsun ve allahın günahkar bir kuluna verdiği tövbe duygusunu yakalamışsın,her işte bir hayır vardır bazen şer dediğimiz aslında öyle değildir.Bir an önce ayağa kalk ve iyi bir koca olan eşine daha fazla haksızlık etmekten vazgeç,yuvana sarıl.Sen onu mutlu ettikçe vicdanın rahatlar.Bunu kendi içinde tamamen kapatman imkansız ancak bununla yaşamaya alışırsın zamanla.
Peki eşinin bunu bilmemeyi hak ediyor mu tabi ki hayır ancak eşlerin arasını düzeltmek için söylenen yalanlar bile dinimizde günah değil.Ben de aldatılsam bilmemeyi tercih ederim açıkçası.Yine de sor kendine sensiz daha mutlu olabilme ihtimalini,o zaman anlatmayı deneyebilirsin.Her zaman var olanı korumak iyidir,bunu yapmamışsın şimdiden sonra yap bence..
intihardan bahsetmeyi bile gereksiz görüyorum,umarımen kısa zamanda en doğru davranışa karar verirsin.Bir kadın olarak seni çok iyi anlıyorum ve inanılmaz üzüldüm.

deep-emotıon
25-05-2013, 01:20 PM
aynenn bencede :)

çıkmaz
27-05-2013, 10:22 AM
kendimi çok güçsüz hissediyorum.normal değilim ben ilaçlar da işe yaramıyo.anneme babama eşime nasıl bu kötülüğü yapacam ben kalpten giderler.yaşamaya gücüm yok.sürekli ölüm planları yapıyorum.çok ilaç kullandım iyi gelmiyor.bana biraz ayakta durabilmem için annemi babama evlat acısı yaşatmamak için bir ilaç söyleyin ne olur nefes almakta güçlük çekiyorum.bugünü geçirmeye bile halim gücüm yok.hayata tutunabilmem için beni kandıracak güç verecek bir ilaç ismi var mı.düşünmeden içecem yoksa dayanamıycam

beste
27-05-2013, 11:25 AM
Bir yardım almanız gerekiyor ....
yapılan hataların geri dönüşü olmuyor , adımlarımızı bilinçli atmamız gerekir ...

nur67
31-05-2013, 10:35 AM
kurtuluş olacaksa iyi de kurtuluş değil

montevo
31-05-2013, 10:45 AM
çok çıkmazdayım.kendimi işe yaramaz,beceriksiz,aşağılık sona gelmiş hissediyorum.inancım gereği intihar etmeyi düşünmüyorum.ama kontrolümü kaybedip bigün yapacakmışım gibi geliyor.çok korkuyorum öbür tarafta neler çekecem kimbilir.ben eşimi aldattım aşık oldum.birkaçay süren mutluluk yaşadım ama bu mutluluğun bedelini ağır ödüyorum.artık hiç birşey istemiyorum.yiyip içmek dünya zevkleri herşey gözümde sıfır.değersiz şerefsiz namussuz aptal asalak biriyim ben.aldatmış bir kadın olarak yaşamak istemiyorum.hayattan hiçbir beklentim yok artık.zaten benim gibi bu hatayı yapmış birinin bişey istemeye de hakkı yok.çoook pişmanım ama pişmanlık yaşananları silmiyor.hergün bu sırla yaşamak beni bitirdi tüketti.daha nekadar dayanıcam ölüp kurtulamıyorum da.uyuyup hiç uyanmamak istiyorum.benim eşim mükemmel bir insan çok sadık önünden kız geçse bakmaz.yardımsever fedakar yeri gelir eliyle besler.ben böyle mükemmel bir insana bunu yapmayı hazmedemiyorum.şeytana uymak değil şeytanın kendisi bendim.kendimden nefret ediyorum.kendimle yaşamak istemiyorum.psikolojik sorunlarım da çok.evimin işlerini yapamıyorum. eşim ütüsünü bile kendi yapıyo yemek yapamıyorum eşim yapıyo yeri geliyo.ağır depresyondayım elimi kaldırasım yok.işe gidiyorum çok zorlanıyorum.para kazanmasam zaten bişiy becerdiğim yok yakınlarıma yük olmamak için çalışmam lazım.ben ne yapmalıyım bilemiyorum.çıkmazdayıııım.intihar eden ebediyen cehennemlikmi olur.allah affetmez mi.allaha şirk koşmak mı olur kendi canına kıymak

Orijinalden alıntı: mitokondris

Bunun sebebi yalnızlık değil, çözümü de arkadaş bulmak değil. Sende şu an bir sorun yok. Kendini sorunlu olarak görme. Aksine diğer insanlardan daha üstün bir durumdasın şu an. Hayatı sorgulama evresindesin. Bu çok güzel bir şey. Kapitalist sistemde para karşılığı çalışmak zorundayız evet ve çoğunlukla işimiz severek çalıştığımız iş olmuyor.

Bunları sorun olmaktan çıkarıp hayatın anlamına odaklanırsan çok daha iyi olacak senin için. Öncelikle arkadaş bulmalıyım kanısından vazgeç. O arkadaş hayatından çıktığı an yine aynı olacaksın çünkü. Hayatınızı birilerine adamayın, birilerine bağlamayın. Ne yapacaksanız kendiniz yapın. Ya da bir hobi edinme kendine. Sen böylesin. Çalışıyor olman hayatını kısıtlıyor ama bunları yenmek gayet kolay.

Konu senin beyninde. Arkadaşım yok, hobim yok, evde yalnızım, yaşama sebebim yok diye düşünürsen daha dibe çökersin. Bunun için en önemli adım kendini bu düşüncelerden soyutlaman ve farklıb ir perspektiften bakman. Bakış açını değiştirirsen ne kadar mutlu olduğunu göreceksin.

Bir işin var. Az çok para kazanıyorsun. Kimseye tamah etmiyorsun. Çoğu kişinin istediği gibi yalnız yaşıyorsun. Hayat bu zaten. Yaşamak için çalış. Para kazan. Yaşam seviyeni yükselt ve huzurla öl. Başka bişey aramayın altında. İlaç, arkadaş, sevgili vs. Olursa daha güzel olur ama olmadığında sonunda bunalım yok. Buna inanın ve hayatı sevin.

buyrun.......

ölmek bişeyi değiştirmicek sütelik daha ne olduğunu bilmediüğmiz bi yere gideceğiz.bi yer derken dni vb şeyler kastetmedim.bende çocukluğumdan beir kendimi öldürmek siterim ama bi çözüm değil.ölünce sanki herşey rayına oturmuş devam ediyoruz olmayacak.south parkdaki kenny gibi bidaha bölümümüz olmayacak.biarz kendi içindeki sinirli kendin ile çatış.bende de var bu durum.bazen çok baskın oluyor bazen değil.ancak kimse bana ilişmeyince sorun yok.hatta diyorum ben sinirliyken sallamayınh beni .konuşur konuşur susarım.ayrıca müzik dinlemek de iyi geliyor.ergen ergen metaldir sert müzikdir dinleyip aman biri duayrsa ezik olmayayım gib düşünceleir atın akfanızdan.açarım bengü dinleirm ben.kulağa bi sanat müziği gibi gelmesede görüntü oalrak yii.ses oynanmış olduğu için iyi diyeiblriz.ve kulaklık alın şöyle iyi bişey.philips felan.sesleri net duydukça ismal yk bile dinleyesim geliyo.o derece.

nefret
31-05-2013, 12:50 PM
intihar çözüm değil gerçektende.aldatmışsın buda kötü ama benim aklıma takılan pişmanlığın işlediğin günahmı? eşim çok iyi mükemmel bir insan demişin onun gibisini bulamamakmı kötü olan, başkası olsa bu kadar pişman olmazmıydın?evliliğe devam etmek sanki bu birazda o insanın iyiliğini kullanmakmı oluyor?

çıkmaz
31-05-2013, 02:14 PM
o aldatılmayı hiç haketmeyen biri.ona bunu yaptığım için asla kendimi affetmeyecem.söylemek çok isterdim ama bunu itiraf etmek çok zor.nasıl yüzüne bakabiliyorum nasıl böyle birşey yaşadım şaşırıyorum.annem babam ve eşim arkamdan ne duruma düşerler göze alamıyorum.nasılsa ölecem deyip ölmeden önce eşime söylesem.mahfolur yıkılır bunu benden beklemez inanamaz kahrolur.kaldıramaz.hala yaşamaya devam ediyorum nefes alıyorum nasıl bu namussuzlukla nefes alabiliyorum ben.pişman olacaksam niye yaptım manyakmıyım ben ya.resmen beyinsiz bir insanım.insan bunu o gibi bir eşe yapar mı.yerin dibine giresim var.aldatmayı etraftan duyar filmlerde görür hep yargılardım çok büyük konuştum ben

nefret
31-05-2013, 03:17 PM
çıkmaz çok pişmansın intiharda büyük günah inançlıda bir insana benziyosun,bir gün nihat hocaya sordular buna benzer bir konuyu dediki:eşinden ayrılmak istiyorsan söylemeden ayrılıp ayrı hayatlar yaşaya bilirsin,çok pişmansın önce kesinlikle tedavi olup sonra imkanın varsa diğer dini vecibelerini yerine getirebilirsin insandır hata yapar diye düşünmeli ders almalısın bence

çıkmaz
31-05-2013, 04:48 PM
ya yapmayacaktım ya yapmayacaktım eşim affetse bile (böyle birşey affedilmez)ben kendimi affetmem.şimdi aklımda sadece annem babam var.evlat acısı yaşatmak istemediğimden katlanıyorum yaşamıma.eşim bilmediği için o da kahrolur tabiki.hayat boş hiçbir beklentim yok yaşamdan.ben tükettim kendimi birtek onlar için yaşıyorum artık

çıkmaz
31-05-2013, 04:51 PM
insanın en büyük düşmanı kendisi.ben sadece eşime değil kendime yaptım yapacağımı.bu hatam beni bitirdi tüketti.kendime olan saygımı yitirdim.gözümde zerre kadar değerim kalmadı.hergün daha da batıyorum.vicdanı hesaba katmadım heralde bu hatayı yaparken.onun sesi beni rahat bırakmıyor.beni boğuyorrrrrr

rejectedunwanted
13-06-2013, 10:23 PM
Kullandığın Türkçe beni şu an öldürdü zaten.Her neyse;

Ölümü istiyorsan eğer, sadece içindeki "sen"i dinle. Burada insanların fikirlerini almaya kalkarsan büyük bir yüzde sana, "çok günah, çok şöyle böyle" diyecektir. Yaptığının onursuzca bir şey olduğu fikrindeysen ve bu fikir seni geceleri uyutmuyorsa gözünü karart ve sana ait olan canı burada bitir. Seni karşı tarafta ne bekleyecek "kimse" bilmiyor. Bunu anlamanın yolu ise denemekten geçiyor elbette... "Exit bag" adında helyumla intihar metodu var. Acısız ve kısa.Umarım istediğin hayatı yaşarsın veya bu uğurda ölürsün.

http://www.youtube.com/watch?v=9-gT9zGCCQQ

Edebiyat26
14-06-2013, 12:23 AM
insanın en büyük düşmanı kendisi.ben sadece eşime değil kendime yaptım yapacağımı.bu hatam beni bitirdi tüketti.kendime olan saygımı yitirdim.gözümde zerre kadar değerim kalmadı.hergün daha da batıyorum.vicdanı hesaba katmadım heralde bu hatayı yaparken.onun sesi beni rahat bırakmıyor.beni boğuyorrrrrr

Yaptigin bir saniyelik bir sey bir yabanciya sarilman öpmen iliskiye girmen bir anlik nefsine malup olmussun,ama dedigin gibi vicdanin seni rahat birakmiyor her gün ayni seyle yatip kalkiyorsun .

Esin iyi birisiymis onun senin gözünde mükemmel olmasi seni dahada mahv ediyor.Ne yapabilirsin duadan baska ya esine söyliyeceksin ondan sonrada sonuclarina katlanicaksin,yada bu sirrini bir ömür boyu kendinle beraber tasiyacaksin.Baska caresi varmi.Büyük yanlis yapmissin evli bir bayansin ya o erkek ona ne demeli nasil bir insanmis evli bir bayanla beraber olmus yani cok yanlisliklar var.Agir yazilar yazmak istemiyorum ama yukarda bir kullanici yazmis, bundan sonra esine sahip cik, islerini yap evinin kadini ol diye ,belki bunlari yapabilirsen isin kolaylasir.Bilemiyorum.

Isin dogrusu bu konuya yazmakla bayagi zorlandim ,zor bir durum dis etkenler o kadar cokki .Allah bu zamanin insanini su hallerden korusun.

emilyyy
14-06-2013, 09:06 AM
aslında kendin sorup cvpta vermişsin.intihar etmek ebediyen cehennem demek.ALLAHın yarattığı canı sen kim oluyorsunki almaya yelteniyosun.bunun hesabı ödenmez kardeşim.zamanla insan anlıyor neyin neolduğunu.burdaki çoğu insan çıkmazdadır emin ol ve bir çoğu intiharada yeltenmiştir.ama sonuç olarak herkes burda..isyan ettiğimiz o ALLAH biz asi kullarına kıyamayıp yine bu dayanma gücünü veriyor.bunları hiç düşündün mü ?

çıkmaz
19-06-2013, 03:46 PM
exit bag.sağol.netten bakayım buna nasıl birşey.kullandığım türkçe derken.ben yazdıklarımı baştan okuyup nerede anlatım bozukluğu yaptım diye incelemiyorum.insanın içinde o kadar çok şey birikiyor ki.direk yazıya dökerken ne geldiyse içimden onu yazıyorum.zaten doğal olanı da bu değil mi?

Tarik
19-06-2013, 04:14 PM
sen eşini aldatmadın sadece cinsel ihtiyacı giderebilceğin birini bulmuşsun,aslında eşinde suç sana yeteri kadar ilgi göstermiyor.düşünceme göre normal basit birşey bunu büyütmene gerek yok,eşinde olsa aynısını eminim yapardı çünkü insanoğlu aynıdır.

bayanların önüne çok fırsat çıktığı için bayanlar kendilerini suçlu hissediyor fakat aynı fırsat erkeğin önüne gelse %95 erkekte aynı kaçamağı yapar diye düşünüyorum.

çıkmaz
01-07-2013, 10:33 AM
hala yaşamaya devam ediyorum.ne yüzsüz bir insanım ben.

çıkmaz
11-07-2013, 03:37 PM
eşim üzülmesin diye ondan ayrılmıyorum boşanmıyorum.e madem onu üzmemek için evliliğe devam ediyorsam .be kadın onu nasıl aldattın.onu bu kadar düşünüyorum madem nasıl olurda bu kötülüğü yaptım ona.ben bunu soruyorum kendime.boşanıp biraz olsun vicdan azabından kurtulabilirim ama eşimi çok üzerim boşanırsam bu yüzden ayrılamıyorum ondan.bu kadar çok düşünürken kocamı bu şeytanlığı nasıl yaptım ona kendimi tanıyamıyorum.ama uzun zamandır düşünüyorum bir uçurumun kenarına gidecem eşimle ona herşeyi itiraf edip kendimi bırakıcam boşluğa.ben bu ihanetle aynı çatı altında eşimle yaşamaya devam edemiyorum.bu sır hergün vicdan azabı çektiriyor bana

yorum
11-07-2013, 03:42 PM
Gelişme yok demek ki, aynı yerdesiniz.Çıkma bir erkek olarak söylüyorum. Eğer bunun bir hata olduğunu söylüyor ve bu kadar pişmansanız inanın bu sır sizde kalabilir.Eşinizi mutsuz edip, güvenini kırıp hayata daha kötü olmasını istemiyorsanız bu evliliği yürütün.Ama yok ben herşeyi yerle bir etmek istiyorum dersen açıklayın vicdanen rahat olun.kocanızda her evlenmeyi düşündüğü insana hakaret etsin inanmasın. ve onu aldatacak paronayaklığı ile yaşayıp dursun. Aklı hep karısında olsun. Siz ona en büyük kötülüğ ozaman yapmış olursunuz.Tamam bir hata yaptınız, birine yardım edin, dernek hayır kuruluşlarına bir şekilde içinizi rahatlacak bir şeyler yapın ve vicdanınızı eğitin bırakın bu ölmek istiyorum gibi şeyleri. ölüm çözüm değil aksine kör düğüm yapar.

iLgiNc
11-07-2013, 05:17 PM
eşim üzülmesin diye ondan ayrılmıyorum boşanmıyorum.e madem onu üzmemek için evliliğe devam ediyorsam .be kadın onu nasıl aldattın.onu bu kadar düşünüyorum madem nasıl olurda bu kötülüğü yaptım ona.ben bunu soruyorum kendime.boşanıp biraz olsun vicdan azabından kurtulabilirim ama eşimi çok üzerim boşanırsam bu yüzden ayrılamıyorum ondan.bu kadar çok düşünürken kocamı bu şeytanlığı nasıl yaptım ona kendimi tanıyamıyorum.ama uzun zamandır düşünüyorum bir uçurumun kenarına gidecem eşimle ona herşeyi itiraf edip kendimi bırakıcam boşluğa.ben bu ihanetle aynı çatı altında eşimle yaşamaya devam edemiyorum.bu sır hergün vicdan azabı çektiriyor bana

Illede açıklamak istiyorsan intihar etmene gerek yok, aciklarsin ve ektiğini biçersin, buda yeterince buyuk bir ceza olur zaten.
Soyle bir yazi gordum:
Evli bir kadın zina yapmış ise; koca buna sebeb olduğu kadar ("zinaya yaklaştıracak" tüm sebebler ; misal : Kadının cinsi ihtiyacını gidermek ; işte çalışıyor ise iş ortamı, tesettürü, ve genel tedbirler alınarak zinaya ortam hazırlanmamalıdır.) günahkardır. Eğer koca tüm fitnelere sebeb olacak önlemleri almış, buna rağmen kadın zina edebilmiş ise koca günahkar değildir. Fakat yine de evli kalamazlar.
Erkek ben razıyım , karımı affettim, bir daha yapmayacak vs diyerek evli kalmaya devem etmek istese de evli kalamaz.
Kadının zina yapması aradaki tüm bağı koparmıştır. Çünkü kadın namustur. Erkek üstün kılınmış ve talak yetkisi de kocadadır. Eğer zina anının 4 şahidi yoksa cezası ahirete kalır ve erkek istemesede boşanmış olurlar, nikah düşer.
Kisacasi eger islami yönden bakicak olursan, suan nikahiniz dustugu icin, esinlede zina yapıyorsun demek oluyor.
Bunu dini bilgisi tam olan birine ve bir danismana sormaniz daha iyi olucaktir, ne yapmak gerektiğine dair.

superisi4913
12-07-2013, 03:14 AM
Pek çok kez intihara girişmiş ancak Allah korkusundan becerememiş biri olarak en sonunda ölümün çözüm olmadığını kabul ettim yıllar sonra. İntihar ettiğinde cehenneme de gidemiyosun. Arafta kalıyosun sonsuza kadar. Kocanı aldatmak bir son mu yani?? Kocanın çok iyi biri olduğunu yazmışsın. Belki de bu iyilik boğdu seni ve biraz değişiklik istedin. Evlilik hayatında inişli çıkışlı her zaman bir dönem vardır. Evet aldatmak doğru bir şey değil ama yaptıktan sonra da ben şeytanım tü bana kaka bana demek de doğru değil. İnsansın sen insan. Zaafların var,duyguların var. Tek taraflı düşünme,kocan senin onu aldattığını anlayamayacak kadar seninle az ilgilenmiş yada bu kadar yüzeysel davranmışsa bu sadece senin suçun değil. Öncelikle kendini suçlayıp durmayı bir kenara bırak. Böyle yaparak hiç bişey düzelmez. Düzeltmek istiyorsan önce kendine çeki düzen ver. Bulunduğun evi sev mesela. Gömlek ütüsünü kocana bırakıcak kadar bencil olma. Yapamıyorsan da konuş ve boşan. Bir kere geliyoruz bu dünyaya. Sınanmak için geliyoruz. Hayatı kendimize cehennem etmek için değil.

çıkmaz
12-07-2013, 10:24 AM
[QUOTE=superisi4913;128449]Pek çok kez intihara girişmiş ancak Allah korkusundan becerememiş biri olarak en sonunda ölümün çözüm olmadığını kabul ettim yıllar sonra. İntihar ettiğinde cehenneme de gidemiyosun. Arafta kalıyosun sonsuza kadar. Kocanı aldatmak bir son mu yani?? Kocanın çok iyi biri olduğunu yazmışsın. Belki de bu iyilik boğdu seni ve biraz değişiklik istedin. Evlilik hayatında inişli çıkışlı her zaman bir dönem vardır. Evet aldatmak doğru bir şey değil ama yaptıktan sonra da ben şeytanım tü bana kaka bana demek de doğru değil. İnsansın sen insan. Zaafların var,duyguların var. Tek taraflı düşünme,kocan senin onu aldattığını anlayamayacak kadar seninle az ilgilenmiş yada bu kadar yüzeysel davranmışsa bu sadece senin suçun değil. Öncelikle kendini suçlayıp durmayı bir kenara bırak. Böyle yaparak hiç bişey düzelmez. Düzeltmek istiyorsan önce kendine çeki düzen ver. Bulunduğun evi sev mesela. Gömlek ütüsünü kocana bırakıcak kadar bencil olma. Yapamıyorsan da konuş ve boşan. Bir kere geliyoruz bu dünyaya. Sınanmak için geliyoruz. Hayatı kendimize cehennem etmek için değil.[/QUOT
alo fetva hattını aradım.aynen dediğinizi aktardım.doğrumudur diye sordum.nikahın düşmesi için bazı sözlerin söylenmesi gerekiyor dedi.yani boşol boşol boşol denmesi gerekiyormuş.zinanın büyük günah olduğunu söyledi.tevbe edilirse allahın affediciliği olduğunu söyledi.çekilecek cezanın büyüklüğünden bahsetti.

çıkmaz
12-07-2013, 10:46 AM
aslında ben yanlış davranışlarda olduğumu eşime çoğu kez açıkladım.açıkça ona ihanet ettiğimi söylemedim ama.psikolojik sorunlarım için istanbulda doktora gidiyordum.istanbulda tanıştığım biriyle ilerledi tanışıklığımız.her hafta yada iki haftada bir kontrole gidiyordum.tanışıklığımız ilerledi ve ben o kişiye aşık oldum.ilk yanlışımdan sonra tevbe ettim.eşimin de kontrollere benimle birlikte istanbula gelmesi için çok söyledim.lütfen benimle gel.beni kimlere teslim ediyorsun.kurda kuşa yem mi oluyorum bilmiyorsun benimle gel.gittiğim kliniği gör doktorumla tanış dedim.ben yanlış insanlarla arkadaşlık yapıyorum belki nasıl için rahat dedim.belki de ben ilk yanlışımdan sonra dönecektim bu kadar yıpranmayacaktım tevbem kalıcı olacaktı.ama eşim kestirdi attı.hatta orada hemşire arkadaşlarla gezmeye çıktığımızı söylüyordum.misafirhanede kaldığımı söylüyordum.bunlara rağmen benimle gelmedi.kendin daha iyi halledersin işlerini ben ayak bağı olurum dedi bana.benimle gelseydi bunlar yaşanmazdı.
eşde kadın kadar günahkardır demiş bir arkadaş.ona aldatacak ortamı yaratmamalıydı demiş.okuduktan sonra bunları yazayım dedim.eşim beni ihmal etmeseydi bunları belki de yaşamayacaktık.tamam ben büyük günahkarım.eşim bana güvenmişse suçu değil ama.çok yalvardım ona kimlerle arkadaşlık ediyorum bilmiyorsun dedim.istanbullarda kötü arkadaşlıklar edindim belki için rahat mı dedim

şükranm
12-07-2013, 10:51 AM
aslında ben yanlış davranışlarda olduğumu eşime çoğu kez açıkladım.açıkça ona ihanet ettiğimi söylemedim ama.psikolojik sorunlarım için istanbulda doktora gidiyordum.istanbulda tanıştığım biriyle ilerledi tanışıklığımız.her hafta yada iki haftada bir kontrole gidiyordum.tanışıklığımız ilerledi ve ben o kişiye aşık oldum.ilk yanlışımdan sonra tevbe ettim.eşimin de kontrollere benimle birlikte istanbula gelmesi için çok söyledim.lütfen benimle gel.beni kimlere teslim ediyorsun.kurda kuşa yem mi oluyorum bilmiyorsun benimle gel.gittiğim kliniği gör doktorumla tanış dedim.ben yanlış insanlarla arkadaşlık yapıyorum belki nasıl için rahat dedim.belki de ben ilk yanlışımdan sonra dönecektim bu kadar yıpranmayacaktım tevbem kalıcı olacaktı.ama eşim kestirdi attı.hatta orada hemşire arkadaşlarla gezmeye çıktığımızı söylüyordum.misafirhanede kaldığımı söylüyordum.bunlara rağmen benimle gelmedi.kendin daha iyi halledersin işlerini ben ayak bağı olurum dedi bana.benimle gelseydi bunlar yaşanmazdı.
eşde kadın kadar günahkardır demiş bir arkadaş.ona aldatacak ortamı yaratmamalıydı demiş.okuduktan sonra bunları yazayım dedim.eşim beni ihmal etmeseydi bunları belki de yaşamayacaktık.tamam ben büyük günahkarım.eşim bana güvenmişse suçu değil ama.çok yalvardım ona kimlerle arkadaşlık ediyorum bilmiyorsun dedim.istanbullarda kötü arkadaşlıklar edindim belki için rahat mı dedim

istanbulda nereye gidiyordun kontrol için psikolojik rahatsızlığın nedir?

çıkmaz
12-07-2013, 11:21 AM
istanbulda nereye gidiyordun kontrol için psikolojik rahatsızlığın nedir?

ben okb hastasıyım.okb yi yenip eşimle daha mutlu bir evlilik yaşantımız olsun diye tedavi olmak için istanbula gidip geliyordum.ama tam tersi oldu.hatta o kişiye de demiştim eşim için iyileşmek istiyorum.onu daha mutlu edebilmek için istiyorum iyileşmeyi diyordum.o bunu bile bile ilgisini alakasını artırdı bana karşı.bende ona aşık olmaya başladım.tek taraflıydı önceleri daha sonra benim de kalbim o kişiye kaydı.ama daha sonra çok pişman oldum tevbe ettim ayrıldım ondan.ama kendimi hiç affedemedim.iki sene oldu biteli görmeyeli ama vicdan azabım tükenmiyor.hatamı örtemiyorum.geldi geçti diyemiyorum.bu hatam beni mahfediyo.okb lerimde artıyo

şükranm
12-07-2013, 11:27 AM
ben okb hastasıyım.okb yi yenip eşimle daha mutlu bir evlilik yaşantımız olsun diye tedavi olmak için istanbula gidip geliyordum.ama tam tersi oldu.hatta o kişiye de demiştim eşim için iyileşmek istiyorum.onu daha mutlu edebilmek için istiyorum iyileşmeyi diyordum.o bunu bile bile ilgisini alakasını artırdı bana karşı.bende ona aşık olmaya başladım.tek taraflıydı önceleri daha sonra benim de kalbim o kişiye kaydı.ama daha sonra çok pişman oldum tevbe ettim ayrıldım ondan.ama kendimi hiç affedemedim.iki sene oldu biteli görmeyeli ama vicdan azabım tükenmiyor.hatamı örtemiyorum.geldi geçti diyemiyorum.bu hatam beni mahfediyo.okb lerimde artıyo
eşin peki barışmıyormu şuan senle boşandınız mı ne oldu?

kayıp-yürek
12-07-2013, 11:33 AM
benim evliliğim de şöyle oldu. flört zamanında çok seviyordum seviliyordum ama kafalarımız uyuşmuyordu çok kavga eder zor barışırdık daha doğrusu eşim çok gururluydu ve kabuğundan çıkmazdı. neden küstüğünü bile anlamazdı kimse. zamanla birbirimize alıştık ama ayrılamadık. okul bitince de evlendik. ama durum değişmedi. aynı huy evliliğimizi çıkmaza sürükledi. 4. yılımızda çocuğumuz olmasına rağmen boşanmanın eşiğine geldik. zamanla ondan soğudum ayrılacağımız fikrine alıştım. bugün yarın nasıl olsa boşanacak benden diyordum. ben de iyice sevgisiz ilgisiz olmaya başladım. benim çantada keklik hallerime alışkın olan kocam kendimi çekince anladı işin ciddiyetini. ama o arada ben eskiden de tanıdığım birine aşık olduğumu anladım. bu çok aüır bişeydi kendimle çok çatıştım. ben bunu yapamam olamaz ben böyle biri değilim dedim ama nafile... sevgim de karşılıklıydı. şimdi diyeceksiniz ki boşluktan kaynaklandı ona inanma evliliği kötüye giden kadınları avlayan cinstendir falan filan... inanın bana bunları ben de biliyorum ama onun da kalbi kırık dökük. beni benden önce seven biri. benim ona yakınlaşmam tesadüf oldu benden yana bir adım olmasa kendi ölene kadar gizlerdi eminim. beni hep eşime itmeye çalıştı. her ne kadar sevgiden kaynaklanan hatalarımız olsa da doğruyu ve sonumuz olmadığını bana hatırlatan o oldu. bana kalsa kaçmıştım onunla. neyse çok seviyorum onu 3 senedir gayet mantıklı gerçekçi olarak seviyorum. o da seviyor. ama evliliğimin en gözümden çıktığı anda eşimi aldattım. aldattık!!! ama vicdan azabı bizi mahvetti. her şeyi gömüp hayatımıza eskisi gibi arkadaş olarak devam ettik. bu pat diye hadi bide bunu deneyelim diye olmadı tabi. bahsettiklerim uzun ve acılı süreçler. şuan da herkese göre arkadaşız, o bu durumdan önce zaten boşanmıştı ve belki de yakında evlenecek. ben buna hazır değilim ve çok acı çekiyorum. eşim beni kaybedebileceğini şimdi anlatmak istemediğim bir olayla anladı ve düzelmek için çabalamaya başladı. çok şükür bu aralar sesimiz çıkmıyor. E çocuk da var. hayat devam ediyor ne yapayım. aşkım sevdam ve acım içimde gizli sadece ben biliyorum. sonuçta en kalıcı olan şey ALDATMIŞ OLMAM... Allah bilir belki affeder bilmiyorum. sonuçta tövbe ettim ama iş işten geçtiyse bile yolumdan döndüm. eşime karşı duyduğum suçluluk duygusu beni yuvama bağlıyor. bi de annelik var tabi. bazen herkesten utanıyorum bazen eşimi suçlayıp o içine girdiğim yerin dibinden çıkıyorum. bazen çok rahatım, bu benim hayatımdı yaşandı geçti diyorum. bazen yaşananların izlerini kanatıyor bazı şeyler ve tekrar acılar içinde kıvranıyorum. bi yandan gizli sevdama duyduğum özlem... günah, vicdan ve hasret üçgeni içinde yaşamaya çalışıyorum...

pdrsrdm
12-07-2013, 04:29 PM
İnsanlar bu konuda fazla benciller yani kacis gibi dusunseniz bile bencillik sonucta cocugunuz esiniz aileniz var isin ucunda onlar olmasa bile siz varsiniz sacma gelebilir ama vicudunuz size allah tarafindan emanet edilmis vicudunuza iyi bakmak bizim boynumuzun borcu yani itihar sebebi her ne olursa olsun sacma ve bencilce :(

snmgnr
13-03-2014, 01:35 AM
ÖLMEK İSTİYORUM çünkü;
1)annemle babam ayrı annem bir başkasıyla evlenecek ve o adam yalancının teki ama anneme bunu inandıramıyorum o adam yüzünden bana cephe aldı
2) 2 yıldır sevgilim var ve çok yakışıklı ama ben kendimi ona yakıştıramıyorum kendimi çirkin hissediyorum ve başkalarının da böyle düşündüğünü düşünüyorum.
3) ygs ye 10 gün kaldı ve ben kendimi hazır hissetmiyorum bu sene hiç çalışmadım seneye kalmak istiyorum ama annem o adamla evlenebilmek için beni istemiyo...
4) ve o kadar yalnızım ki bunları anlatacağım biri olmadığı için buraya yazıyorum nolur bana yardım edin nolur benle dertleşin.
Buna çok ihtiyacım varr

helpme
14-03-2014, 08:20 PM
ne yapmış olursan ol ölmeye değmez senin bile illaki bu hayattan zevk aldıgın şeyler vardır bir süre sadece bunlara odaklan ve hayatın nasıl da mucizevi bir şey oldugunu görmeye çalış :))

snmgnr
15-03-2014, 08:49 PM
çok teşekkür ederim evet ölmeye değmez ama sorunlardan kurtulmanın başka yolu olsa keşke...

pinokyoo
15-03-2014, 10:31 PM
Yapabilcegin en guzel sey ne kadar guclu olabilecegini fark etmk .cunku bu hayatta degerli olan birsey varsa oda sensin unutma.elinden geldigince calis bir bolumu kazanki hayatini kurtar.zaten uni ye gittignde burs bulur veya calisirsin.kndi ayaklarinin ustunde durmk daha guclu kilar seni unutma.yilmk icin cok erkn.cunku etrafinda o kadar farkli hikayeler varki.bazem bn bunu mu sknti yapiyorum dersin.sukret ve mutlu ol.illaki kiyisindan kosesinden takalayabilcegin noktalar vardir