PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Böyle Bir Dünyada Pozitif Olmak

Sasha
18-05-2013, 12:39 PM
Öncelikle merhaba arkadaslar içimde bi kaç bişey var bu aralar bi tanesini paylaşmak istedim.Normalde cok duygusal biriyimdir ve ayrıcı cok neseliyimdir yani bi olay olmadıgı zaman millet şaşırır neşeme.Yaşım 20 üniversiteye gidiyorum ama bazen kendimi çocuk gibi bile hisseidiyorum mutlu oldugum zaman o kadar cok sevinebiliyorum.Daha dogrusu sevinebiliyordum.Ama artık içimden hiçbişeye sevinmek gelmiyor.Hani bi cümle varya ya bütün gün karanlığa küfredersiniz yada güneşe yürürsün diye ben hep güneşe yürüyendim ama artık karanlığa küfretmek istiyorum.Eskiden tek derdimiz bi oyuncaktı ama artık yaş ilerliyor ve cogu şeyin farkına varıyoruz.Allah'a şükür şuan benim de aslında dersler ve biraz da maddi durum dışında derdim yok ama yinede çevremde cok kotu şeyler oluyo.Her tarafta kotuluk almıs basını gidiyor.Cevremde serefsizler,kötüler,iyi olmasına ragmen hastalıklarla bogusanlar ama ciğeri beş para etmeyenlerin hayatlarına devam etmesi diğer tarafta maddi durumu iyi dünya bi yerlerinde olmadan yaşayan insanlar.Afrikada insanlar cocuklar aclıktan ölüyor.Filistinde insanlar ölüyor.Geçen Hatay'da bomba patladı kimbilir kaç kişi öldü.Kimyasal silah söylentileri var.Hiç bunları düşünmeden hayatına devam eden insanlar var.Bu insan üzerinden sadece siyaset yapan ve sadece para için o insanların ölümüne göz yumanlar var.Ben böyle bir dünyada pozitif olup her tarafa gülücükler atmak istemiyorum artık.Çünkü durum ortada hayat cok kotu ilerliyor.Allah'a şükür benim ailemde ya da bende kotu birşey yok ama çevremdeki yada dünyadaki olaylarada sessiz yada umursamaz kalamıyorum.Söyle örnek veriyim normalde dediğim gibi aşırı duygusalım bi erkek için fazla duygusal ve aşırı müzik tutkunuyumdur.Canım bişeye sıkılsın ya daha da can sıkıcı müzikler dinlerdim (çok nadir) yada hareketli,yabancı müzikler açıp 10 dakkaya kendime gelirdim ama bu aralar yabancı ya da hareketli Türkçe müzik dinleyesim yok tam tersi sürekli can sıkıcı Cem Adrian - Teoman - Duman vs.vs müzikler dinleyesim var.Cevremdekiler de benim durumumu anladı sana noldu böyle diyolar.Sanıyorlarki ben derslerime bu kadar cok can sıkıyorum.Belki derslerimin de etkisi var ama dersler 2 güne düzeltilebilir benim can sıkıntım düzeltilmesi cok zor ya da imkansız şeylere.Daha cok erken hiçbişe gormedim hic canım yanmadı aşırı derecede Allah'ta göstermesin.Belki diceksiniz daha bu yaşta böyle düşünüyorsan ilerde bi ev bakmaya başlayınca intihar bile etmeyi düşünebilirsin ama benm yapıp böyle işte cok duygusalım ve artık cocuklar gibi neşeli olup gülmek istemiyorum diğer insanlar acı içindeyken.

hardlife
18-05-2013, 01:11 PM
vicdanlı olmak kötü bişey değil bende aynı senin gibi cok hassasım zaten vicdanlı olan her insanın moralini bozacak şeyler oluyor dünyada.bence hayatın iyi taraflarına da bakmak lazım birazda, dediğin gibi çok kötü şeylerde oluyor fakat iyi şeylerde oluyor

corci_85
18-05-2013, 04:55 PM
İnsanlar tercihleriyle yaşarlar bu dünyada... Ya bu anlattıklarına isyan eder tozu dumana katıp yaşarsın yada sessiz kalır tozu dumanı yutarsın... seçim senin. Hayal ettiğin , istediğin hayat senin istediğin gibi değilse,zaten o hayat senin değildir... Bir şeyleri değiştirmek istiyorsan hayal ettiklerini başarmak istiyorsan. hayal ettiğin hayata gözünü dik ve yürü... Kimseden yardım veya destek bekleme bırak gölgen bile arkanda kalsın... ister gelsin isterse gelmesin... umut ol , önce kendine değer verdiğin kadar değerin olsun... Sahip ol etrafındaki yüreklere,onlarda sana can olsun ;)