PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tükeniyorum artik

pinokyoo
19-04-2013, 11:01 PM
surekli savasmaktan cabalamaktan kendimi iyi yapmaya calismaktan o kadar yoruldum ki olmuyor iste bn normal bi insan degilim kabul etmek gerek . her sonuc basladigim noktaya getiriyor kacmk belki en mukemmel kurtulus ama sorumluluklar . sacma salak takintilarim onlarin getirdigi korkular surekli kacma kurtulma istegi her gunu zehir eden stres hastanelerde biten son . hayat bu mu yani bu benim sinavimmi yada neyin bedeli su genc yasta bu kadar agirlik cok degil mi . yasayan öluyum resmen olsem belki bu kadar aci cekmem . yoruldum bn hemde cok gelecegin agirligi bi yandan herseyden kacma istegi bi yandan yol gosterin arkadaslar kutu kutu hap mi iceyim kokten yokolup bnde mi kurtulayim bisey soyleyin

faith111
20-04-2013, 12:47 PM
Merhaba derdini cok iyi anlıyorum , insallah sifa bulursun en kısa zamanda..

Madem boyle bir sıkıntın var ve hepimizin aynı sorundan muzdarip oldugu gibi bir turlu isin icinden cıkamıyorsun ,birseyler yapmayı denedinmi?

Mesela hergun hic aksatmadan yarım saat veya 45 dakikalık bir yuruyus

Hergun yarım saat kitap okumak gibi vey a daha fazla ,

Dua ederek rabbine yakınlasmayı ve su anki ruh halini en iyi o bildiginii ve sifayi onun verebilcegini , belkide bu hastalgın senin icin bir lutuf oldugunu ?

pinokyoo
21-04-2013, 12:57 AM
cok sorgulamaktan insan dindende soguyor eskisi kadar inancimin saglam olmadigini goruyorum sadece bu kaderse neden simdi tamda hayattan biseyler kapacagim.zaman haksizlik degil mi

ttolga1111
21-04-2013, 08:44 AM
dini mi sorguluyorsun mesela

elmaelma
21-04-2013, 10:27 AM
Bu kadarcık yazıdan fatih nasıl anladın durumu :). Neye karşı, neyle savaşıyorsun ? Takıntılı birisin sanırım. Nasıl takıntıların var, dr ye gittin mi hiç ? En merak ettiğim "her günü zehir eden stres hastanelerde biten son " yaşadığın stres seni hastanelik mi ediyor ? Genç yaşta zor veya kolay ne fark eder. Bir takım sorunların var gibi. Neyin ne olduğunu daha görmeden, bilmeden kaçmak istiyorsun. Bazen yaşamak zor gelir. Kaçarak değil çabalayıp aşarak kolaylaşır.

pinokyoo
22-04-2013, 06:42 PM
evet cok takintili biriyim doktora gittim korkularin sende saplanti olmus dedi . yaygin kaygi bozuklugu var ve bu durum yasantimi o kadar kisitliyor ki su yasimda agir geliyor cunku benim sosyal olmam gerekn bi donem ve bu korkularim bnde takintilar olusturuyor en basiti sinava giremiyorum arkadaslarimla ayni evde kalamiyorum yarim saatten fazla yola cikamiyorim stresten yemek yemedigim icin enfeksiyon kapinca hastanelik oldum

pinokyoo
22-04-2013, 06:44 PM
dini mi sorguluyorsun mesela dini soyle sorguluyorum onceden cok inanirdim hala inanirim ama uc yil ya o kadar cabaliyorum dermanimi bulmam gerekmez mi Allah kuluna zulum etmez ki sinavsa da bnm son noktam bu gercekten her adimimi korkularima gore atmk bi zulum yasanilmaz yapiyor

pinokyoo
22-04-2013, 06:48 PM
cabanizin karsiligini alamayinca tukeniyor insan ilacsiz halletmk icin cok cabaladim ama olmuyor basladigim noktaya geri geliyorum belkidr destegim olmadigi icin cunku saplantilarim bna gore bile sacma ki ailem bile abarttigimi dusunuyor bn boyle olmk istermiyim ama gormuyorlar okulu birakmamak icin zor tutuyorum kendimi boyle yasamk gercekten zor

pinokyoo
22-04-2013, 11:38 PM
hic ilac kullanmadim belki de bu durumu kabullenemiyorum sinava hazirlancam etkilersem diye korkuyorum uyku yaparsa