PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ailem hakkında.Acil lütfen

damon
13-04-2013, 02:29 AM
Arkadaşlar bugün facebookda geziyordum tam yatarken babamın facesine bakayım dedim mesajlarını gördü

elmaelma
13-04-2013, 03:14 AM
Evlilik önceliklerle kurulur. Daha fazla mutluluk için kendi mutluluğunun yanında sevdiğin birininde mutluluğunu paylaşmaktır. Öncelikler değiştiği zaman evlilikte aksaklıklar olur. Bu aksaklıklar anne sini ve baba sını seçmemiş olan çocuğu etkiler. Çünkü evliliğin bir sonucu olan çocuk, evliliğin bitmesiyle hiç hoş olmayan bir boşluğa düşer. Bu boşluğu yaşatmaya evlilik kararı almış hiç bir ebeveynin hakkı yoktur bence. Fakat evlilikten her iki tarafın son derece mutsuz olduğunda bu boşluğun yaşanması kaçınılmaz hale geliyor. Öncelikle bu sorun senin utanmanı gerektirecek bir durum değil bence. Elinden geldiğince yanlış kişilere durumu yansıtmamak ve aile içinde sorunun çözümlenmesi en sağlıklı yöntem olacağını düşünüyorum. Ne yapabilirsin bilmiyorum. Annen den ve babanı sevdiğini, birlikteliklerinden son derece memnun olduğunu, sahip olduğunuz mutlulu aile içinde paylaşarak daha iyi bir ortam yaratabilmenizi söyleyebiliyorum. Fakat bunlar fazla gerçekci olmuyor çünkü karar eninde sonunda annen ve babana kalıyor. Ayrıca intihara bir çıkış yolu değil kaçış yoludur.

mustafacamci1977
13-04-2013, 07:01 AM
Arkadaşlar bugün facebookda geziyordum tam yatarken babamın facesine bakayım dedim mesajlarını gördüm.bi kadınla olan konuşmasnı okudum aylar önceden başlamış bir konuşma.Şimdi benim ellerim titriyor,hala ağlıyorum ama babamın annemi aldattığını öğrendim.Zaten bir şekilde telefon gelmişti,yalanlamıştı.Bu netten bir aldatma değil,gerçek hayatta da devam eden.Ben şimdi napıcam? anneme söylemeli miyim? söylemezsemde ben o adamın yüzüne artık nasıl bakarım? şimdi bunu size yazarken ben utanıyorum ama ne yapmalıym?zaten hiçbir zaman babamla olan ilişkim de iyi değildi,onun sayesinde intihara kalkışmıştım.
sakın dıyroum !!!!!!!!!!!!!!!sakın ha intiharı aklından bıle gecırme ...............................
aile içi meseleye gelınce inan senın yapabılecegın seyler yok denecek kadar kısıtlı
sen kendını kurtar kardesım ve bu olaydan etkılenmemek ıcın elınden gelenı yap ..............................................
hayata atılmadıysan ıyı bır gelecek ıcın son gayretle hayata sarıl
unutma kı en buyuk eserler zorluk ve yokluklar içerısınde inşaa edilmiştir
Allah yardımcın olsun ....

ttolga1111
13-04-2013, 07:59 AM
bence dayılarına yada amcalarına söle onlar daha mantıklı hareket eder teyzelerene halalarına değil tmm mıkendi başına kalkışma yaş kaç senin

ttolga1111
13-04-2013, 08:10 AM
aklıma acayip bir fikir geldi yeni bir face aç sonra kadını tehdit et.

damon
13-04-2013, 12:35 PM
yaşım 17. şimdi mesela annem ve babam çalışıyor. Annem benim üniv. için para biriktiriyor.Geçen yine baktı para azalmıştı nasıl oldu dedi kadın şaşırdı okadar çalışmıştı.Babama sordu bahaneler uydurdu.Şimdi ben bu adamın yüzüne her zaman bakıcak mıyım? 5 yaşında kardeşim var benim.Söylemessem öyle hala ilişkisine devam etse daha kötü olmaz mı ? O kadınla konusmak isterim de nasıl yapıcam ki tanımıyorum.Faceden de tehdit bir yere kadar.cevaplarınız için tşkler

yorum
13-04-2013, 01:17 PM
Bay-bayanmısınız?
Ben şahsen olsan babamı tehdit eder, bu saçmalığa bir son vermesini isterdim.Ha eğer vermez mi, annemi alır onun yüzüne bir daha bakmayacaklarını ve artık ne yaparsa yapacağını söylerdim.Babanın arayış içinde olmasının altında annenin belki ilgisizliği de yatıyor olabilir.Ama tabi ki bu onu haklı çıkarmaz fakat bir yuva yıkmakta cok zor.Sadece zamana bırakın, tabi ki babanızı bu satten sonra sevip dğer vermeni bekleyemeyiz ama fiziki anlamda ayaklarınızın üstünde durabilecek hale gelene kadar malesef bu oyuna devam etmeniz gerektiğini düşünüyorum.

damon
13-04-2013, 01:24 PM
Söyledim anneme...Annem kendine bakabilecek durumda , bende çalışırım onun için.

yorum
13-04-2013, 01:34 PM
eğer kendi ayaklarınız üstünde durabiliyorsanız en doğrusu odur.