PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bi Bakarmısınız ?

sesliler
11-04-2013, 12:28 AM
Yaklaşık 1 Ay Önce Arkadaşlarım Yanımda Madde Kullandılar Bonzai idi Galiba İsmi Ben Kullanmadım Ama Yanlarında Durdum Dumandan Bende Etkilendim Fakat Bana Pek Bişey Olmadı Sonra Derken Gece Eve Geldim Etkilendimmi Acaba Kafamı Geliyor Diye Düşünürken Kafa Geldi Sonra Neyse Uyudum Zorla Ertesi Günü Baş Ağrısıyla Uyandım Böyle Cins Bir Ağrı Ama O Ağrıyı Yönetebiliyorum Sonra derken 1 2 Hafta Geçti Ben Nazar Diye Düşündüm Sonra Kendimi Avuttum Nazar Değil Dedim Sonra Depresyon Galiba Dedim Birazda Öyle Avuttum Kendimi Derken OKB Gördüm Bu Sitede Bi Arkadaş Söyledi İsmini Hatırlamıyorum Bugüne KAdarda OKB Var Diye Geçinip Gidiyorum Ama Bugün OKB Testi Çözdüm OKB Yok Dedi Sonuçta Yani Benim Defalarca Elimi Yıkamak Gibi Bi Ruh Halim Yok Kapıyı Kilitledimmi Vs. Düşüncelerim Yok Sadece Mesela MAsanın Üzerinde Su Bardağı Var Ve O Bardakla Su İçecem Sadece Ozaman Bu Bardak Pisse Diye İçmiyorum Ve Bu Hastalığın Allah ın Beni İmtihan Etmek İçin Bir Sebep Olduğunu Biliyorum Ama Adı Ne Bu Hastalığın Neler Yapmam Gerekiyor Bunu Bilmiyorum Ayriyeten GEce Yatarken Bonzainin Kafası Geliyor Diye Düşünürken Tam Uykuya Dalarken İçim Geçerken Bonzainin Kafası Geliyor Halbuki KAfanın Geldiği Felan Yok Ben Kendi Beynimde Öyle Düşünüyorum Hani Uyarıcı Madde Diyorlar Ya Gelişini Belli Ediyor Uyarıcıydı Galiba Buda Yani 1 Ay Önceki Belirtileri Bugün Dahi Yaşıyorum Diyeceksiniz Ki Esrar Veya Hammaddesi Esrar Olan Şeyleri Vücuttan Atmak Uzun Zaman Alır Diye Fakat Ben İÇmediğim Halde Böyleyim İçen Arkadaşlarım Var Onlarda Böyle Şeyler Yok Ve Son Olarakta Benim Gibi İÇenlerin Yanında Durup KAfa Gelen Kişilerde Var Onlardada Yok Bu Belirtiler Ben Şey Diye Düşünüyorum Kafa Gelecek Diye O Gün Kafama Aşırı Takmıştım BEynimde Yer Etmiş Diye Düşünüyorum Bi Yandanda Beynimdeki Hücreler Öldü Diye Düşünüyorum Ki Bonzainin KAfası Geliyor Vs. Diye Düşünmediğim Zaman Bişey Yok Kendi Halimdeyim Ama Böyle İçimde Bi Efkar Keder Var Yakınlarımın Yanına Gitme Hissi Var Anlayamıyorum Acaba Yardımcı Olabilirmisiniz ?..

elmaelma
11-04-2013, 12:48 AM
Onun dumanına doğrudan maruz kalmasan bile en azından baş ağrısı yapacağını düşünüyorum. Tabi kullanan birçok kişiyle kapalı oda da kaldıysan o başka. İlk etkileşimde maddenin normal etkisi ve yan etkileri daha çok hissedilir. Çünkü bünye alışık değildir ve fazla etkilenir. Bu gibi bir ortama girdiğinde düşününce olarakta fazlasıyla stresli ve heyecanlı olabileceğin aklıma geliyor. Yani maddenin normal etkisi yanında maddeyle alakası olmayan psikolojik bir etkide söz konusu olabilir. O ortama girmeden önce o ilacın etkilerini araştırdın mı? Araştırdıysan bunun gibi kullanılan bir çok bitkiden çok daha zararlı olduğunu biliyorsun. Bu zarar boyutunun sonuçları o an aklından geçtiğini ve henüz gençlik döneminde olup kişilik gelişim sürecini yaşadığını, zihninin fazla aktif ve düşünce büyüten bir yapıda olduğunu da eklersek yaşadığın deneyimin bir takım psikolojik sorunlar açmaya uygun bir deneyim olduğunu söyleyebilirim. Bu düşüncelerin zihnini bir süre kurcalayacağını düşünüyorum. Ama bu kadarcık temasla 1 ay gibi bir süre sonra ne bağımlılık nede bu madde kaynaklı baş ağrısı kalır. Yaşadığın deneyim nedeniyle psikolojik olma ihtimali bence yüksek bir bunalıma girmişsin. Tavsiyem bu konu hakkında daha fazla düşünüp zihnini yorma. Yordukça okb gibi psikolojik rahatsızlıklar geliştirmeye uygun bir zihin yapısı oluşturursun. Yaşadığın ağrılar şiddetliyse yinede bir doktora görün.

9 ŞUBAT
11-04-2013, 01:01 PM
Geçmiş olsun ,bizler profesyonel degiliz .Olsak bile böyle iki satır yazıyla sende şu var ,bu var demek dogru olmaz .Neyin oldugunu ve neler yapman gerektigini ögrenmek için en kısa zamanda bir psikologa gitmeni oneririm .

Psikolojik danışmanlar ,rahatsızlıklar ortaya çıktıktan sonra degil çıkmadan önce çok daha faydalı olmaktalar .Bu sorunu kendi kendine çozmek isteyip daha uzun sure rahatsızlık duyacagına en kısa zaman da onlara danışıp,bir an evvel rahatlananı tavsiye ederim .