PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Neden?

mbmbmb
02-04-2013, 01:35 PM
Merhabalar, burada yaklaşık üç yıldır yaşadığım problemimden bahsedip bu problemin neyin nesi olduğuna dair fikir yürütmenizi rica edeceğim.

Gayet rahat ve kaygısız bir kişiliğe sahibim. Ancak fiilen yaşadıklarımdan tamamen bağımsız bir şekilde hissettiğim büyük sıkıntılar var ve sebeplerini bilmiyorum.

Daha açık konuşayım: Sebepsiz iç sıkıntım var. Yani ortada hiçbir şey yokken boğazım düğümleniyor, dertlenmeye başlıyorum. Ama belli bir odağa dertlenmiyorum, tamamen sebepsiz oluyorlar. Yani sebepsiz yere olmayan veya farkında/bilincinde olmadığım şeyler yüzünden kötü hissediyorum.

Bu benim hayatımı kesinlikle çok kötü etkiliyor. En başta sosyal yaşamımı darmadağın ediyor. Arkadaş grubumla ya da ailemle gayet eğlenceli vakitler geçiriyorken bir anda yukarıda anlattığım sıkıntıyı yaşayabiliyorum ve birden keyfim kaçıyor, dikkatim dağılıyor ve bulunduğum sosyal ortamdan uzaklaşıp yalnız kalmak istiyorum. Ayrıca bu problemin getirdiği isteksizlik sorumsuzluklar, üşengeçlikler ve dikkatsizliklere sebep olabiliyor.

Aslında birkaç Psikoloji kitabına ve internetteki bilgilere göz gezdirerek anksiyete bozukluğu kanısına vardım ancak emin değilim.

Özetle, iyi hissedemiyorum ve görünürde sebebi yok. Neyim var?

9 ŞUBAT
04-04-2013, 03:03 PM
Geçmiş olsun .
Bizler profesyonel degiliz ,olsak bile sadece bir kaç cumleyle sana teşhis koymak ne etikdir ne de uygun duşer .Sana tavsiyem bir psikolojik danışmana baş vurman ,sana en iyi o yol gostericektir .
Bizler de elimizden geldigince sana yardımcı olmaya çalışırız .